Bazı insanlar yaş aldıkça güzelleşir. Şaraplar yıllandıkça daha lezzetli bir hale gelir. Bazı ayakkabılar da giyildikçe güzelleşir! Asaletini sergilemekten hiç çekinmeyen ve siyahın gizemini beyaz ile gizlemeye çalışan bir hikayeden bahsediyoruz bugun: adidas Superstar!

adidas Superstar serisi, dolabımızın vazgeçilmez parçası olmayı sürdürüyor. İlkokul, hatta liseden beri üniformalarımızın kadim dostu olan Superstar, 69’lu yıllardan beri popülaritesini arttırmaya devam etti. İşte bu noktada devreye giren adidas, zamansız tasarımını yaşatmaya devam etmek için çeşitli kampanyalara ve işbirliklerine imza atmaya devam ediyor. Bir kaç örnek ile Superstar’ı tanıyalım ve yaşatalım diyorsan, okumaya devam et!

Görünmez kalkanı ile kendisi tam bir savaşçı!

Eskimeyen güzelliği ile yıllardır yanımızda olan adidas Superstar neden mi hala hepimizin ayağında? İmza tasarım, deri dış yüzeyi ve kauçuk burun ucu ile zamana ve dış koşullara meydan okur. Zorlu hava koşullarına ve darbelere karşı adeta bir savaşçı edası ile ayaklarını korur!

Konfor dedik mi akıllara Superstar gelir!

adidas Superstar, hafif yastıklama sunan Eva orta tabanı ile günü birinci bitirmeni sağlar. En yorucu gününde bile ayakların hep rahat kalır!

Kaymaz!

gfngnmhj

Zigzag desenli kauçuk dış tabanının zemin tutuşu özelliği sayesinde daha güvenli adımlar atarsın.

İşbirliklerinin starı, Superstar!

adidas Originals, ikonikleşmiş tasarımının ne anlama geldiğini açıklıyor! 60’lı yıların sonuna doğru doğan Superstar serisine Superstar denme sebebi açıktı.  2015 yılında Pharrell Williams, Rita Orta ve David Beckham ile yaptığı işbirliği ile “süperstar olmak” kavramını tanıtmış, birlikte birbirinden orjinal tasarımlara imza atmışlardı. Yarattıkları bu kampanya büyük bir ilgiyle karşılandı, tasarımlar çok sevildi.

adidas X David Beckham

David Beckham, futbol kariyerini bıraktıktan sonra modelliğe adımını atmıştı. O yıllarda, farklı markalar ve farklı tasarımcılarla yaptığı anlaşmalar ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. 2009 yılında adidas ile yaptığı ilk anlaşmada James Bond ile birlikte çalışmış, yeni bir koleksiyona imza atmışlardı. Beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılaşan ikili, çalışmalarını devam ettirmeye karar verdiler.

3 senelik bir aradan sonra bir araya gelerek yeni bir koleksiyona imza atan Beckham ve Bond, yine büyük bir başarıya imza attılar. Rahat ve şık kavramlarını ürünlere yansıtarak benzersiz olmalarını sağladılar.

adidas X Pharrell Williams

Pharrell Williams, ilk olarak tasarladığı Supercolor serisi ile büyük bir ilgi toplamıştı. Rengarenk Superstar ayakkabılar dünyada o kadar büyük ilgi gördü ki, çok kısa sürede stokları tüketmişti. adidas’ın bu zamana kadar yaptığı en başarılı işbirlikleri arasındaydı.

Kısa bir aradan sonra Supershell koleksiyonu ile Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonu ile geri dönüş taptı. Ayakkabının burun kısmına apayrı bir dokunuş getirdi ve bu tasarımına Shelltoe denildi. Bildiğimiz Superstar’ı kanvas saya ile yorumladı. Çok başarılıydı bizce, sen ne düşünüyorsun?

Shelltoe, limited edition’dı ve dünyanın farklı yerleri için özelleştirildi. Ayakkabıya yapılan dokunuşun patlamasını isteyen Williams, Superstar’ları iki renk olarak piyasaya sürdü.

Koleksiyonun can alıcı noktası ise ayakkabının her iki tekinin birbirinden farklı tasarımlara sahip olması! Kişiselleştirilebilir özelliği kazandırıldığı için büyük beğeni toplamayı başardı Superstar Supershell.

adidas X Rita Ora

Rita Ora! Güzeller güzeli, asi bir kaos kraliçesi… Müzisyen, oyuncu, tasarımcı! Attığı her imzada büyük ses getirmeyi başaran Rita Ora, adidas ile çıkardığı koleksiyonlarda da çizgisini bozmadı ve aynı başarıya imza attı.

Duvar boyama sanatından, pastel tonlardan, siyahlardan, pembelerden; bambaşka yerlerden rüzgarlar aldı ve büyük bir fırtına ortaya koydu Rita Ora. Türkiye’de de büyük satışlara imza attı ve yeni Superstar’ların görüntüsüne hayran kaldık!

Superstar’lanmak istiyorsan, buradayız!

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *