Beyaz Sneakers Temizleme Yöntemleri

Saflığı, masumiyeti, temizliği yansıtan renk beyaz! Her kombinle müthiş uyum sağlayan beyaz spor ayakkabılar hepimizin çok sevdiği fakat kirlendiği için kullanmaktan kaçındığı renk! Aslında buna hiç gerek yok! Sen sneakerlarına iyi bakarsan ve düzenli olarak temizlersen onları ilk gün ki gibi kullanabilirsin.

Benden sana bi’ tavsiye, eğer ki beyaz sneakerlarınla dışarı çıkıyorsan mutlaka yanında ıslak mendil bulundurmalısın! Bu sayede kirlendiğini gördüğün an hemen temizleyebilirsin ve lekenin kalıcı olmasını önlemiş olursun!

Beyaz cesaretin rengidir ve sen bence inanılmaz cesaretlisin! Sakın korkma ve kendine mutlaka bi’ beyaz spor ayakkabı edin! Herkesin gardırobunun olmazsa olmazıdır! Her kombinin kurtarıcısıdır beyaz sneakerlar! Senin gibi asalet sahibi birine de zaten bu yakışır!

Şimdi biraz tüyo zamanı! “Beyaz spor ayakkabı ve sneakerlarımızı nasıl temizleyebiliriz?” sorusunun yanıtı Sneaks Cloud Blog’da!

İlk önce bağcık temizliğinden başlayalım…

  • Bağcıkları çıkart ve soğuk suyun altında yıka! Dilersen çamaşır makinesinde de yıkayabilirsin bunun bir zararı olmaz.

Ayakkabılara gelirsek eğer…

  • Sana ilk lazım olan bir diş fırçası. Diş fırçası yardımıyla ilk olarak kirli, çamurlu vs. olan alanları güzelce fırçala ya da duş lifi kullanarak iyice ov. Daha sonra beyazlatıcı özelliği olan diş macunu kullanarak fırçalamaya devam et. Yeterince fırçaladıktan sonra derin bir kabın içine doldurduğun ılık suyun içine ayakkabıyı alarak şampuan yardımıyla köpürterek tekrar fırçala. Aman dikkat et! Hassas davran ki ayakkabıya zarar verme! Son olarak şampuanla yıkadığın ayakkabıyı soğuk suyun altına alarak iyice durula ve kuruması için bekle! Kanvas spor ayakkabılar için en ideal yöntem bu! Bu arada duş lifi elde örülmüş olanlardan olursa daha fazla etkili oluyor!
  • Karbonat kullanmayı dene! İki yemek kaşığı kadar karbonatı ılık su ile karıştır ve fırça kullanarak lekeleri temizle, duruladıktan sonra kurumaya bırakabilirsin.
  • Bulaşık deterjanı kullanmakta bir diğer alternatif. Ilık suya bi’ kaç damla bulaşık deterjanını karıştır, lekeleri bez yardımıyla temizle ve durula. Kullandığın bezin saten ya da ipek olmamasına özen göster!
  • Süet ayakkabılar için en ideal temizleme yöntemi silgi! İlk olarak fırçaladığın lekeleri daha sonra silgi ile silersen tertemiz bi’ görüntüye ulaşabilirsin!
  • Aseton! Pamuğa döktüğün asetonla lekeyi ovabilirsin! Uygulamanın sonunda bebek pudrası veya vazelinle silersen eğer ayakkabılarının ömrünü uzatırsın! Ama tabi ki bu rugan ve deri ayakkabılar için uygulayabileceğin bir yöntem!
  • Deri ve rugan ayakkabılar için vazelin! Bi’ parça pamuğa vazelini al ve lekeyi temizle daha sonra da kuru bir bezle sil. Bu yöntem ayakkabıyı temizlediği gibi aynı zamanda ayakkabıyı yumuşatacak ve parlatacak hem de çatlamasını önlediği için ömrünü uzatacak!

Unutmadan söylemeliyim ayakkabıları kuruttuğun ortamın güneşli olmamasına özen göstermelisin. Çünkü güneş ışığında kurumaya bırakırsan sararmasına yol açmış olursun! Ayakkabılarını temizlerken çamaşır suyu kullanmakta sararmasına sebep olur ve çamaşır makinesinde yıkarsan eğer sneakerlarının ömrünü kısaltırsın!

Yukarıda sıraladığım bu ayakkabı temizleme yöntemleri sence de biraz zahmetli değil mi? Bunlarla zaman kaybetmek istemiyorum, uğraşmadan kısa süre içinde ayakkabılarımın temizliğini yapabilmek istiyorum diyorsan sevinebilirsin! Sana müthiş önerilerim var! Sneaks Cloud’un kendi üretimi olan ayakkabı bakım ürünleri ihtiyacını karşılayacak! Ayrıca ayakkabılarına en az zarar verecek yöntem bu!

sneaks-cloud-suetnubuk-temizleme-fircasi

Her türlü temizleme yönteminde kullanacağın fırça işte burada! Sneaks Cloud temizleme fırçası 3 ayrı kullanım imkanı veriyor! Naylon ve tel karışımlı uzun kısmı süet üzerindeki kirleri temizler. Kısa kauçuk fırça nubuk ve narin derileri yumuşak bir şekilde temizler. Oval ince dairesel kauçuk fırça kısmı ise kenar ve dikişleri temizler.

sneaks-cloud-softspor-temizleme-sprey-unisex-ayakkabi-bakim-urunleri

Sneaks Cloud Sport Soft temizleme spreyinde yenileyici ve korucu özellik bulunuyor! Sneakerların ilk gün ki gibi olacak! İlk olarak yapman gereken Sneaks Cloud temizleme fırçası kullanarak lekeleri fırçalamak, spreyi kirli alanlara 20 cm uzaklıktan püskürtmek, 1 dakika beklemek ve temiz bir bezle silmek!

sneaks-cloud-spor-temizleme-kopugu

Sneaks Cloud temizleme köpüğü ile ayakkabıların parlayacak! Kirli yerleri Sneaks Cloud temizleme fırçası yardımıyla fırçala ve köpüğü 10 cm uzaklıktan püskürt, 1 dakika bekle ve sonrasında temiz bir bez kullanarak sil!

sneaks-cloud-suetnubuk-sprey-boyasi-unisex-ayakkabi-bakim-urunleri

Sneaks Cloud süet ve nubuk yenileyici spreyle sneakerlarının ömrü uzuyor ve canlanıyor! Uygulayacağın yüzeyi Sneaks Cloud fırça ile fırçala, spreyi 20 cm uzaklıktan püskürt, kurumasını bekle ve en son tekrar fırçala!

Gördüğün gibi beyaz sneakerları temizlemesi işte bu kadar basit! Sen hangi temizleme yöntemini tercih edersin? Uzun zaman alan diğer yolları mı yoksa Sneaks Cloud’un çok çok az vakit alacak temizleme ürünlerini mi?

Son olarak sana beyaz sneakers tavsiyem olacak!

sneaks-cloud-nike-air-jordan-1-mid-erkek-beyaz-sneakers

Nike Air Jordan beyaz erkek sneakerlar tasarımıyla ve renginin saflığıyla bütün dikkatleri üzerine çekiyor!

sneaks-cloud-adidas-nmd-r2-beyaz-kadin-sneakers

adidas beyaz kadın sneakerlar puantiye detayıyla çok hoş gözükmüyor mu? İnanılmaz rahat bi’ ayakkabı olduğunu söylersem heyecandan yerinde duramazsın!

Eğer tercihin Sneaks Cloud ürünleriyse bi’ tık uzağında seni bekliyorlar! Beyaz sneakerlar ve diğerleri yani kısaca aradığın her şey sneakscloud.com’da!

Tıkla ve istediğin her şeye anında ulaş!

Sosyal medya hesaplarımı da takip etmeyi unutma!

Facebook, Twitter, Instagram

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *