Blogger & Vlogger Ali Rıza Tunçer

Sneaks Cloud Blog’da, blogger röportajları serimize Care4Male ile başlıyoruz.

Erkek Yaşam Tarzı Bloggerı & Vloggerı, aynı zamanda Care4Male blogunun sahibi Ali Rıza Tunçer ile yaptığımız keyifli sohbetimiz ile karşındayız.

sneaks cloud_care4male blogger röportajı

  • Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1995 yılında İzmir’de dünyaya geldim. 2012 yılında blog dünyasıyla, 2015 yılında ise youtube dünyasıyla tanıştım. Şu an Türkiye’de pek de benzer konsepti olmayan, yavaş yavaş emeklemeye başlayan Care4Male kanalının sahibiyim. Aynı zamanda da İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Sinema ve Dijital Medya bölümünde okuyorum.

  • Blog yazmaya nasıl ne zaman başladınız ve blog sayfanızı ne sıklıkla güncelliyorsunuz?

Youtube kanalım aslında daha yeni yeni emekliyor söylediğim gibi. Ocak ayının sonunda ilk videomu yükledim. O günden bugüne de olumlu tepkiler ve güzel bir takipçi kitlesiyle yoluma devam ediyorum. Hayat tarzımı, sevdiğim şeyleri ve okuduğum bölümü tek bir paydada buluşturup böyle bir kanal açmak hayatta verdiğim en doğru kararlardan biri oldu sanırım. İnanılmaz çalışkan bir vlogger olamasam da haftada en az 1 video yüklemeye özen gösteriyorum.

  • Hangi blogları takip ediyorsunuz?

Hem birçoğu arkadaşım olduğu hem de gerçekten çıtayı kalite olarak gittikçe yükselttikleri için birçok Türk youtube kanalını takip ediyorum elimden geldiğince. Bunun yanı sıra spesifik olarak JairWoo, DreDrexler, BluMann, MyLifeAsEva, Miranda Sings, Kyle Krieger, Zoella ve aklıma gelmeyen birçok isim daha. Bu arada Türkler içerisinde bu ara Nedir? kanalını da inanılmaz başarılı bir girişim olarak görüyorum.

  • Blog dünyasında yer alan bloggerların çoğunun kadın olması sizin için avantaj ve/veya dezavantaj barındırıyor mu?

 Bir takıma avantaj, bir takıma dezavantaj aslında. Benim kanalımın abonelerinin büyük bir kısmını da kadınlar oluşturuyor, içerikler her ne kadar erkeklere yönelik olsa da. Bunun nedeni belki de bir kadının, herhangi bir kozmetik ürününü bir de erkeğin gözünden görmek istemesi olabilir. Dezavantajı ise kesinlikle şu an bu tarz bir kanala sahip Türkiye’de tek erkek vlogger olduğumdan bazı insanların pek de alışkın olmaması ve bunu bir tık garipsemeleri kimi zaman.

  • Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Tarzımı yakın bir zamana kadar tanımlayamıyordum açıkçası fakat geçen sezon itibariyle artık kendimi Yuccie denilen yeni stil akımına daha yakın hissediyorum. Derli toplu ama hafif de hipstervari diyebiliriz. Genelde basic üstler, kaliteli pantolonlar ve olabildiğince hareketli sneakerlar giymeyi tercih ediyorum. Aksesuarlara da çok önem veriyorum. Sanırım stilimde en kilit nokta güneş gözlüğünden çantaya, saatten boynumdaki zincire kadar detaylandırdığım aksesuarlarım.

  • Bu sezon spor giyimde ön plana çıkan özellikler nelerdir? Bunlardan hangilerini blogunuza taşımayı düşünüyorsunuz?

Bu sezon spor giyimde kesinlikle sneakerlar gerçek birer yıldız. Nike, Adidas, New Balance en çok ön plana çıkan markaların başında gelirken, Converse tekrar sahalara geri dönüyor. Ana akımda artık Superga, Keds gibi unisex kanvas ayakkabı markaları da oldukça söz sahibi bana kalırsa. Youtube kanalımda renkli sneakerlara yer verirken bir yandan Nike Air Force, adidas SuperStar gibi ikonik parçaları da çok sık ön plana çıkarıyorum.

  • Spor yapıyor musunuz? Cevabınız evet ise ne zamandır beri ve ne sıklıkla?

Spor konusunda tam bir hayal kırıklığıyım. Kayıtlı olduğum bir spor salonum var ve ayda 1 anca uğruyorum desem yeridir. Sanırım sürekli koşturmaca içerisinde olunca insanın spor yapacak mecali dahi kalmıyor. Sosyal medyada sürekli spor yapan insanları görünce inanılmaz kıskanıyorum, açık konuşayım.

  • Online alışveriş hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sıklıkla online alışveriş yapar mısınız?

Yıllardır online alışveriş yaparım. Eskiden daha azdı elbette ama şu an online marketing o kadar büyük bir mecra ki, günümüzde alışverişimin yüzde 90’ını oluşturuyor diyebilirim.

İnternet sitesinden olmasa da Sneakscloud’dan alışveriş yapmıştım. Markanın İzmir/Alsancak mağazasına ilk açıldığı gün gidenlerdendim. Konsepti inanılmaz sevdim. İnsana gerçekten çok güzel bir alışveriş keyfi sunuyor. Spor salonunda giydiğim Nike Pegasus’larımı oradan almıştım ama bu aralar adidas SuperColor serisinden BabyBlue rengini ara sıra girip kovalıyorum orada. 🙂

  • Blog sayfanız dışında diğer hangi mecraları kullanıyorsunuz?

Youtube kanalım dışında tam bir instagram bağımlısıyım diyebilirim, bir de bolca snapchat…

  • Son olarak Yalı Spor takipçileri ile blog çekimlerinde karşılaştığınız eğlenceli bir anınızı paylaşabilir misiniz?

Bir gün instagram için Bostanlı’da bir fotoğrafçı arkadaşla kombin çekimleri yapıyorduk, tam da orada küçük bir takipçimle karşılaştık. Takipçim büyük bir çığlıkla “aaaa care4male abi!” diye üzerime atlayınca, etraftaki esnaftan gerçekten çok ilginç bakışlar almıştım ama hayatımın en tatlı anılarından biriydi elbette. 🙂

Sneaks Cloud  : Cevapladığınız için teşekkürler 🙂

Care4Male : Ben teşekkür ederim!

 

Sende Care4Male’in tüm videolarına ulaşmak istiyorsan hemen youtube.com/care4male hesabına bi’ göz at!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *