Mağazaya girince hemen gözüne çarpan ayakkabının fiyatını görüp “ne olurdu biraz daha uygun fiyatlı olsa?” diyorsun, değil mi? O zaman belirtelim: Büyük indirim günleri başladı!

İhtiyacın olan her şeye daha uygun fiyatla ulaşmanı sağlayacak olan Büyük indirim dönemi geldi çattı. Biliyorsun, Büyük İndirim Günleri Black Friday adıyla tüm dünyada uygulanıyor ve herkes sıkı sıkıya bu indirimleri takip ediyor.

Hepimizin heyecanla beklediği Büyük İndirim yani Black Friday hakkında biraz bilgi edinmeye ne dersin? 

Black Friday, dünya çapında yapılan bir indirim şölenidir diyebiliriz aslında. Türkiye’de çok görülmese de, dünyada Black Friday günlerinde mağazaların kapısında geceden sıraya girenler oluyor, çünkü mağazalar erken saatlerde açılıp geç saatlere kadar müşterilerine hizmet sunuyor.

% Kaç indirim oranı olacak?

Tüm dünyada Black Friday indirimleri %55-%90 oranlarında oluyor. Bu indirim oranı yılda bir kez gerçekleştiği için tüm dünyada büyük ilgi uyandırıyor.

Ne zaman olacak?

Black Friday indirimleri Türkiye’de 23 Kasım’da olacak. Sen de ajandanda o günü işaretlemeyi unutma, sezonda o çok beğendiğin ayakkabıyı en uygun fiyatla almak için kendine indirimde yer ayır!

Ne zamandan beri gerçekleşiyor?

Black Friday indirimleri, 30’lu yılların başından beri tüm dünyada gerçekleşiyor. Amerika’da Şükran gününden sonraki Cuma günü yapılıyor. Ülkemizde de kendisine 23 Kasım’da yer bulan Black Friday indirimlerine geri sayım başladı bile!

En sevdiğin ürünleri almanın en kolay yolu!

Hepimiz ürünlerin indirim fiyatına ulaşamayabiliyoruz. Bütçemizin gerektirdiği kadar alışveriş yapıp, gerisi için fırsat günlerini iple çekiyoruz.

Peki, bu Black Friday’ın tarihi nedir?

Bunun için iki inanış var: Birincisi, mağazalar o günlerde daha güneş doğmadan kepenklerini açıyorlar. 04.00 gibi açılan mağazalar, o günün Black Friday olarak anılmasına sebep olmuşlar.

İkincisi ise, bu gün için ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday denmiş. Sebebi, Black Friday gününde Philadelphia’da alışveriş sebebi ile trafik kilitlenmiş, gasp, adam yaralama gibi suçlar işlenmiş. Polisler gün boyu bir çok olaya müdahale etmek zorunda kalmış. Biz müşterilerin iple çektiği o günler polisler için unutulmaz anlara tanıklık etmekle geçtiği için adına Black Friday denmiş. Normal akışında ilerleyen bir gün, birden bire ölümlerle, suçlarla sonuçlandığı için “kara gün” olarak anılmaya başlamış. Gazetelerde görülen Black Friday ismi o güne öyle bir oturmuş ki, aradan neredeyse 60 sene geçmesine rağmen hala Black Friday olarak anılmasına sebep olmuş.

Hangi ürünler indirime giriyor?

Black Friday gününde, aklına gelebilecek her ürün indirime giriyor diyebiliriz. Etek, pantolon, bilgisayar, mutfak robotları, beyaz eşyalar, televizyon… Mağazaların hepsi Black Friday indirimleri sayesinde stoklarını tüketiyor, müşteriler de uygun fiyata aldıkları birden fazla parçanın keyfini sürüyor haliyle.

Black Friday’de senin için hazırladığımız özel indirimleri görmek için mağazalarımızı ziyaret edebilir ya da buradan sitemize ulaşabilirsin!

 

You May Also Like