Filmlere Konu Olan Sneakers!

1972’de antrenör Bill Bowerman imzasıyla ortaya çıkan, Nike’ın ilk koşu ayakkabısı olarak tasarlanan Cortez spor ayakkabılar tarzının dışına çıkmadan sürekli yenileniyor ve yıllara meydan okuyan ikonik çizgisini korumayı başarıyor!

Bundan 45 yıl önce, 1972 Yaz Olimpiyatları’nda Cortez tüm dünyaya tanıtıldı. Raflardaki yerini aldığı ilk günden beri satış rekorları kıran ve önceleri atletizm dünyasının sonrasında da sokak modasının yıldızı parlayan tasarımlarından biri haline gelen Nike Cortez sneakerlar, son 20 yılda birçok kez yenilendi! Hem konfor hem de dayanıklılığı bi’ arada sunan bu ikonik spor ayakkabı filmlere bile konu oldu! 🙂sneaks-cloud-farah-fawcett-nike-cortezCharlie’nin Melekleri film serisinden akıllara kazınan Farrah Fawcett, ikonik Nike Cortez koşu ayakkabılarıyla sence de çok tarz durmuyor mu?

sneaks-cloud-forrest-gump-nike-cortez

“Run Forrest Run”  desek! 🙂 1994 yapımı “Forrest Gump” filminden muhteşem bi’ Cortez sahnesi. Ne kadar heyecanlı gözüküyorlar değil mi?

sneaks-cloud-nike-beyaz-kirmizi-mavi-classic-cortwz

Geçmişten gelen ve köklerine bağlı kalarak bugünün sokak modasını hareketlendiren ikonik Cortez stili sneakers severlerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya! Çünkü bu sneakerlar tam anlamıyla bi’ klasik!

sneaks-cloud-gecmisten-günümüze-nike-cortez

Modası asla geçmeyen Nike Cortez!

Cortez spor ayakkabıların mazisini öğrendiğimize göre şimdi biraz da özelliklerinden bahsedelim! 😉

Orijinalinden esinlenen tasarımlarında dayanıklılık sağlayan deri üst yüzey, bazılarında ise daha hafif adımlar sunan naylon saya mevcut. Konforlu kullanım için tekstil iç tabanlık, hafif yastıklama için Phylon orta taban, dış tabanda zemin kavrayışı sunması için balıksırtı desenli dayanıklı kauçuk malzeme… Topuğu yükseltmesi için çift yoğunluklu taban köpüğü kullanılan Nike Cortez spor ayakkabılarda bir de aşil tendonuna uygulanan baskıyı azaltan topuk desteği var.

Gördüğün gibi aradığın her şey Cortez’de, tarzına ve zevkine uyan Cortez sneakers modelleri ise tabi ki sneakscloud.com’da!

Tıkla ve Cortez dünyasını keşfetmeye başla!

Sosyal medya hesaplarımı takip etmen için linkleri buraya bırakıyorum!

Facebook, Twitter, Instagram

You May Also Like