Kevin Durant

Herkesin bir idolü vardir. Bu ister sporcu, sanatçı, ressam veya tarihe iz bırakmış biri. Kevin Durant’da bir çok gencin idolü olacak biridir. Sadece sporculuk yaşamı değil kişisel hayatı ile de birçok kişiye örnek olacak bir adam. Gelin Kevin Durant’ı biraz daha yakından tanıyalım.
Kevin Durant Kimdir?
29 Eylül 1988 yılında Washington’da geleceğin basketbol yıldızı dünyaya geldi. Durant çok küçük yaşta iken anne ve babası ayrıldı. Durant’ı annesi büyütmüştür. Belki de Şuan bir dünya yıldızını izliyor olmamız annesi sayesinde diyebiliriz. 4 kardeşe sahip olan Durant basketbola olan merakı abileri sayesinde başlamıştır.

Kevin Durant Basketbol yolculuğu
Basketbola amatör atletizm birliğinde başladı. 2, 06 cm boya sahip olan Kevin Durant ailesi çok fazla taşındığı için bir çok farklı takımda oynadı. İlk koçu olan Charles Craig‘in çok genç yaşta 35 yaşında öldürülmesi sebebiyle bütün oynadığı maçlarda 35 numaralı formayı giydi. Durant lise hayatının son yıllarında Montrose Christian Lisesi’nin takımında oynadı. ve o yıllarda Washington Post gazetesinin yaptığı bir anket sonucu liseler arası en iyi oyuncu ünvanını elde etti. 2006 yılında oynanan bir lise maçında üstün performansı ile büyük takımların ilgisini çekmeyi başardı. Kevin Durant’in profosyonel basketbol hayatında ilk takımı Seattle Supersonics olmuştur.

NBA’ deki ilk resmi maçında 18 sayı, 5 ribaunda ve 3 top çalma ile iyi bir başarı elde etmiştir. Durant, 2008-2009 yıllarında Oklohama’ya taşınarak Oklahoma City Thunders takımında görev almaya başladı. Fakat burada takım olarak iyi bir performans gösteremedi. Ama Durant hırs yaptı ve daha çok çalışarak 2009 yılında All-Star çaylaklar karşılaşmasında 46 sayı ile rekor kırdı, ve All-Star ilk beşinde yer almaya hak kazandı. Kevin Durant’in bir sonraki durağı 54 miyon 300 bin dolar karşılığında Golden State Warriors oluyor. Gelin biraz bu dünya yıldızının başarılarından söz edelim

Kevin Durant NBA Başarıları
Art arda 41 maç +25 sayı atarak NBA tarihinde en çok üst üste 25 sayı atan 3. oyuncu oldu.
21 yaşında iken NBA tarihinde sayı kralı ünvanını en genç oyuncu olmuştur.
Sayı kralı unvanını birden fazla kazanan NBA tarihindeki 15 oyuncudan biri.
Bir sezonda her maçta en az 30 sayı ortalaması tutturan 9 oyuncudan biri.
Sayı kralı unvanını en az 2 sezon üst üste kazanan 9 oyuncudan birisi.

Kevin Durant Gerçek Boyunu Açıkladı!
Golden State warriors superstarı Kevin Durant kaydedilen boyunun (2.06) yalan olduğunu gerçek boyunu açıklayarak kanıtladı. San Fransisco’daki yerel bir radyoda röportajda konuşan Durant, kendi boyunu “Ayakkabısız 2.08 küsür olarak kaydedildim. Ayakkabılarla 2.13 boyundayım.” şeklinde açıkladı.
Oklohama’daki Durant Sahteydi!
Kevin Duran’in Fox’tan Chris Broussard’da attığı mesaj, ABD basınında gündeme oturdu. Durant bir gün bana mesaj attı. “Şu an gördüğünüz ben, gerçek ben. Oklahoma’da gördüğünüz çocuk benim kuklamdı. Şimdi gerçek beni görüyorsunuz. O dönemler herkesi memnut etmeye çalışan biriydim. ve herkesin benimle ilgili şeyler düşünmesini isterdim.” dedi.
Kevin Durant ve Nike
Durant erken yaşlarda servete kondu. Durant Nike ile 7 yıl sürecek olan 60 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşmasına vardı. Durant, LeBron James ve Micheal Jordan’dan sonra Nike ile maliyet bakımından pahalı bir antlaşma yapan 3. basketbolcu olmuştur. Durant’in antlaşma yaptığı Nike ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.
Kevin Durant’in kullandığı ayakkabı olan Nike Zoom Kd11’i gelin biraz yakından tanıyalım;

 

Nike Zoom Kd11 Erkek Basketbol Ayakkabısı
Kevin Durant, NBA’in en çok yönlü ve en tahmin edilemez oyuncularından biridir. Neredeyse yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Nike Zoom KD11 Basketbol Ayakkabısı da ona ayak uyduracak biçimde tasarlandı. Yepyeni yastıklama kombinasyonu ve hafif ancak güçlü Flyknit üst kısım, her gün ilerleme kaydetmesine yardımcı olur.
Özellikleri:
Hafif ve yumuşak Flyknit malzeme ayağını sararak ihtiyacın olan noktalarda nefes alabilirlik, esneklik ve destek sunar,
Topuktan buruna uzanan Nike React köpük ve Nike Zoom Air kombinasyonu, sahada olağanüstü hızlı tepki veren yastıklama sunar,
Kauçuk taban ayağını korur ve ayakkabının yan kısımlarına doğru uzanarak dönüşlerde destek sağlar,
Flywire kordonlar bağcıkları bağladığında ayağını sabitler,
Bilek kısmı ayakkabıyı giyerken esner, ayak bileğinin şeklini alarak rahatlık sunar,
Dalgalı desenli doku, birçok zeminde tutuş sağlar. Bu ürüne buradan ulaşabilisiniz.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *