“Hiçbir maçı kaybetmedim, sadece kazanmam için süre yetmedi.”

Herkesin bir hayali vardır. Futbolcu olmak veya bir basketbolcu olmak. Michael Jordan ise herkesin hayallerini süsleyen bir isim olarak tarihe altın harflerle ismini yazdırdı. Michael Jordan dünya tarihinin gelmiş geçmiş sadece basketbol hayatı değil, sporcu kişiliği ile de hayranlarını toplayan bir isim. Chicago Bulls basketbol takımı ile özleşen Michael Jordan‘ı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Michael Jordan Kimdir?

1963 yılında doğan Michael Jordan, Amerika basketbol tarihinde sayısız başarıya ve rekora imza atarak, NBA tarihinin en iyi oyuncuları arasında gösteriliyor. Michael Jordan henüz 7 yaşındayken ailesi ile birlikte North Carolina’ya taşındı. Aynı yıl Emsley A. Laney Lisesi’ne kaydoldu ve kariyerinin ilk adımlarını bu yıllarda attı. Beyzbol, futbol ve basketbol oynamayı çok seven Michael Jordan, babasının en sevdiği spor olan beyzbol ile spor kariyerine başladı. Henüz 7 yaşındayken beyzbol takımı ile eyalet şampiyonluğunu ve daha sonra nicelerini kazanacağı MVP ödülünü kazandı.

Lise Basketbol Kariyeri

Michael Jordan lisede seçmelere katıldı ama çelimsiz ve kısa boylu (1.80m) olduğu için takıma seçilmedi. Ama bu onu yıldırmadı. Bütün yaz tatilini idman yaparak ve boy uzatma çalışmaları yaparak geçirdi. Ertesi sene yeniden seçmelere katıldı ve bu sefer takıma seçildi. Lisede basketbol takımındaki üstün performansı sebebiyle Amerika’nın en başarılı lise oyuncularından oluşan “The McDonald’s All-American Team” takımına seçildi.

19 yıllık NBA kariyerine Boston Celtics ile oynan playoff karşılaşmasına hala kırılamayan 63 sayılık rekora  imza atan ve inanılmaz maçlar çıkaran Michael Jordan, bu gibi başarılar elde ederek taraftarından “Majesteleri” lakabını aldı.

Jordan Potaya göz kırpıyor

Micheal Jordan, Atlanta Hawks müsabakasında rakibi tarafından sportmenlik dışı bir faule maruz kalıyor. Jordan bu faul sonrası 2 atışlık bir serbest atış kullanacaktı. İlk atışı isabetli olan Michael Jordan, ikinci atışı için hazırlanırken rakibi “Başarabilirsen gözün kapalı at.” diyor. Michael Jordan ise gülerek gözünü kapattı ve atış isabetli oldu.

Belki de herkesin merak ettiği şeylerden biri Michael Jordan şuan ne yapıyor?

Michael Jordan şu anda çocuklarıyla birlikte Highland Park, Illinois’te yaşıyor. İki oğlu da bu eyaletteki bir katolik okulu olan Loyola Academy’de okuyor. Jordan kariyeri boyunca ismi en çok pazarlanan figürlerden biri oldu. Nike, Chevrolet, McDonald’s, Coca-Cola gibi dünyaca ünlü birçok markayla anlaşma yaptı. Gatorade markasının ise oyuncu için ayrı bir yeri var. Çünkü marka 1991 yılından beri reklamlarında Jordan’ı kullanıyor, markanın 20’den fazla reklamında majesteleri yer alıyor.

Air Jordan

Jordan, kendi adını taşıyan “Air Jordan” adlı bir ayakkabı markası yarattı. Bu marka, daha sonra Nike tarafından satın alındı ve “Jordan Brand” olarak yeni bir isim altında piyasaya sürüldü. Sende majestelerinin ürünleri görmek ve incelemek istiyorsan buradan sitemize gidip daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Air Jordan ürünlerinden bir tanesini gösterelim.

Nike Men’s Air Jordan Xxxıı Low Basketball Shoe Erkek Basketbol Ayakkabısı

Michael Jordan

 

Air jordan efsanesi yepyeni bir modelle karşınızda. Nike nin efsanevi Air Jordan basketbol ayakkabıları yeni tarzı ve taban özelliğiyle karşınızda. Üst kaplama file saya ve örgü yapıyla kaplı olan model topuk kısmına eklediği topuk tendon yastıklama özelliği ile ağır sakatlıklara karşı sana maksimum koruma sağlıyor. Alt taban da kullanılan saydam kauçuk ve Flıght Speed özelliği müsabakan esnasında maksimum yumuşaklık ve hız sağlayacaktır. Darbeyi emen taban yapısında kullanılan malzeme sayesinde sert düşüşler artık senin için bir problem olmaktan çıkacaktır. Bu muhteşem ürüne buradan ulaşabilirsin.

 

You May Also Like