Herkesin sabırsızlıkla beklediği, NBA’ in en iyi basketbol takımını belirleyecek olan finaller başlıyor. Heyecanın ve aksiyonun bir an olsun düşmediği finallerde bu sene Doğu Konferansı’ ndan Toronto Raptors, Batı Konferansı’ ndan ise en büyük şampiyonluk favorisi Golden State Warriors finale yükseldi.

Play-off’ lardaki tüm rakiplerini zorlanmadan geçen Golden State Warriors, sezon başında favori olarak gösterenleri boşa çıkarmayacak bir performans sunuyordu. Öte yandan Toronto Raptors ise finale gelene kadar oldukça zor maçları ve inanılmaz geri dönüşlere imza atarak Warriors’ un rakibi oldu.

Normal sezonda Toronto ile Golden State iki kez karşılaştı ve ikisini de Toronto kazandı. Ancak Golden State Warriors’ un all star kadrosu ve final serisi tecrübeleri, bu seride onları favori olarak gösteriyor.

Her ne kadar oynadıkları basketbol ve oyuncularıyla herkesi hayran bıraksalar da, internette yapılan araştırmalara göre 2019 NBA finallerinde ABD’ deki 50 eyaletten 47′ si San Francisco takımı Golden State Warriors yerine, Kanada’ daki Toronto Raptors takımını desteklediği ortaya çıktı.

Son iki yılın şampiyonu Golden State Warriors, takım tarihinde ilk kez final serisine yükselen Toronto Raptors’ a karşı tacını korumaya çalışacak. Golden State Warriors, Batı Konferansı’ nı 1.sırada tamamlarken, Toronto Raptors ise Doğu Konferansı’ nı 2. sırada tamamlamasına karşın sezon serileri Golden State Warriors’ tan daha iyi olduğu için ev sahibi avantajına sahip olacak.

Tarihindeki ilk NBA şampiyonluğunu kazanma arayışında olan Toronto Raptors, NBA şampiyonluğunu kazanan ilk Kanada takımı da olma peşinde. Öte yandan Warriors ise son yıllardır süregelen şampiyonluklarına bir yenisini daha eklemek ve son beş yılda dördüncü şampiyonluğunu kazanmayı kovalıyor.

Bir tarafta Stephen Curry, Kevin Durant, Klay Thompson ve Draymond Green gibi all-star’ lardan kurulu son şampiyon Warriors, diğer yandan başarıya aç ve tarihinde ilk kez finale yükselen Kawhi Leonard’ lı, Pascal Siakom’ lu, Marc Gasol’ lu, Kyle Lowry’ li Toronto Raptors.

Adeta nefesleri kesecek mücadelede gözler yıldızlarda olacak.Kim şampiyon olur bilinmez ama bizlere büyük bir seyir zevki yaşatacağı kesin!

You May Also Like