Dünyanın En Renkli Kış Festivalleri ve Karnavalları

Yaz festivalleri şöyle bir kenarda dursun, kışın da eğlenceyi en’lerde yaşayabileceğin ve şu an orada olmak için can atacağın festivallere şöyle bi’ göz atalım dedik! Müzik, eğlence ve kar… Bu üçlüyü bir arada bulmak istiyorsan bu festivallerden birine mutlaka gitmelisin!

Tüm dünyadan binlerce, milyonlarca insanın akın ettiği en renkli kış festivallerini senin için blogumuza taşıdık. Hava oralarda çok soğuk olabilir. Sıkı giyinmeyi ve tabii ki sneakerslarını yanına almayı sakın unutma! 😉 Sokak stilini gittiğin her yere götür! Belki portakallardan kaçmak zorunda kalabilirsin ya da bir karnavalın geçit törenini izlerken saatlerce ayakta durabilirsin…

Dünyanın en renkli görüntülerine sahip kış festivalleri listemizden gitmek istediğini seç ve valizini hazırlamaya koyul! İşte o festivaller;

1. Whitefest Uludağ

Başlangıç olarak o kadar uzaklara gitmeye gerek yok dedik ve senin için Türkiye’nin en büyük gençlik festivallerinden biri olan Whitefest Uludağ’ı seçtik! Birbirinden renkli sanatçı ve DJ’lerin konuk olduğu bu festivalde eğlenmeye hazırsan valizinden sneakerslarını çıkarmanın tam zamanı!

2. The Brits Music and Winter Fest

Snowboard ve kayak tutkunlarının British Open şampiyonasına katılabildiği bu festivalde en iyi uluslararası şarkıcılar bir araya geliyor. İsviçre’nin o soğuk havasında içini müzikle ısıtmak istiyorsan bu festival tam senlik!

3. Quebec Kış Karnavalı

O sadece bir kış festivali değil! Dünyanın en büyük kış karnavalı! Kış sporlarını eğlence ile bir araya getiren ve 1894 yılından bugüne kadar Kanada’nın Quebec City şehrinde tüm dünyadan gelen ziyaretçilerle birlikte kutlanmaya devam dünyanın en ünlü 3. karnavalı! Sen de sneakerbootlarınla karnavalın simgesi olan kırmızı şapkalı kardan adama eşlik etmek ve tabi ki benzersiz ışık gösterileriyle hareketlenen geçit töreninde yer almak için acele et!

4. Hwacheon Sancheoneo Buz Festivali

Buzdan heykelleri, fener alayları ve festivalin en büyük eğlencesi yaklaşık 24cm kalındığında buz tabakası ile kaplı olan Hwacheon Gölü üzerinde balık tutma ritüelleri ile her yıl yerli, yabancı yüz binlerce turisti ağırlayan bu kültür festivaline katılacaksan sokak stilini yansıtan montunun ve su geçirmez sneakerslarının yanında olduğundan emin ol!

5. Ivrea Orange Festival

Portakal savaşına hazır mısın? Köklü bir geçmişe sahip olan ve tarihini her sene bir kez daha canlandıran Ivrea Portakal Festivali oldukça renkli görüntülere sahne oluyor. Milyonlarca insanın İtalya’ya akın ettiği bu festivalde portakallardan hızlı kaçmak için ayağında mutlaka sneakersların olmalı bizden söylemesi! 😉

6. Kiruna Kar Festivali

Laponya’nın dillere destan kuzey ışıklarına eşlik eden bu festival, kar sporlarına düşkün olanların vazgeçilmezlerinden biri! Ren geyiği yarışları, hediye fuarları ve kızak yarışları gibi farklı, eğlenceli alternatifler sunan Kiruna Kar Festivali tüm yaş gruplarını ortak bir noktada buluşturuyor! Sen de Eskimolar diyarında büyüleyici kuzey ışıkları altında eğlenmek istiyorsan kış kombinlerine sokak stilinden parçalar eklemeyi de unutma!

7. Sapporo Kar Festivali

Kardan dev heykellerin inşa edildiği bu festival, Japonya denince akla ilk gelen bahar, kiraz çiçeği, geleneksel bahçelere sahip ahşap ev görüntüsünü hemen aklımızdan silip atıyor! Tamamıyla bir şölen havasında geçen Sapporo Kar Festivali’nde kardan evler yapılır ve bu evlerde ziyarete gelen misafirler mum ışığında (çok romantik 🙂 ) ağırlanır. Senin de içinde gizlenen bir romantik varsa eğer bu festivali kaçırma deriz!

8. Saranac Gölü Kış Karnavalı

Konserlerden tut da eğlenceli dakikalar sunan ışık ve ateş gösterileri, kış sporlarından oluşan yarışmalar ve çok daha fazlası… Bir karnavaldan beklediğin her şeyi sunan Saranac Gölü Kış Karnavalı 115 yıllık bir geleneğe sahip! Karnavalın olmazsa olmazı ise her yıl gönüllü ekibin buzdan inşa ettiği kale!

9. Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

Kışın ortasında yazı yaşatan Santa Cruz de Tenerife Karnavalı, Brezilya’da Rio Karnavalı’ndan sonra tüm dünyada ilgi çeken ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan ikinci festival olan Santa Cruz de Tenerife, Rio’nun ikiz kardeşi gibi adeta! Renkli kostümler, geçit töreni ve bitmek bilmeyen bir eğlence…  Sen de hemen sneakerslarını giy ve bu coşkuya eşlik et!

10. Nice Karnavalı

Dünyanın sayılı karnavallarından biri olan bu karnavalda renkli geçit törenleri sana unutulmaz anlar yaşatacak! Milyonların Fransa Riviera’ya akın ettiği Nice Karnavalı ayrıca dünyanın en çılgın 10 karnavalı arasında da yer almaktan geri kalmıyor! Renkli görüntülere sahne olan ve oldukça keyifli zaman geçirmeni sağlayan Nice Karnaval’ında bol bol dans etmek istiyorsan sneakerslarını sakın ayağından çıkarma! 😉

BONUS : RİO KARNAVALI

Dünya’nın en büyük ve en ünlü karnavalı, tabii ki de Rio Karnavalı! Başka söze gerek yok hepimiz gibi sen de orada olmak için can atıyorsun değil mi? 🙂

Festival ve karnaval hazırlıklarında hala eksikler mi var? O zaman seni hemen sneakscloud.com’a ışınlıyorum.

Hmm, henüz ışınlanma makinesi icat edilmemiş o yüzden sen şimdilik buraya tıkla! 🙂

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *