1939 yılında Marvel Comics #1 ile yayın hayatına başlayan Marvel, Hitlerin getirdiği zorluklar ve sıkıntılardan kurtulmak için insanların kaçış kaynağı olmaya başlamıştı. Iron Man, Hulk, Wolverine, Spiderman gibi süper kahramanlar üreten Marvel, ilk beyaz perdede DC ‘ye rakip olmak için girdi. 1998 yılında kendine özel çizili romanı bulunmayan Tombs of Dracula çizgi romanının karakteri olan Blade, Marvel’in desteğiyle beyaz perdeye uyarlandı. Onu takip ederek 2000 yılında X-men serisine başlandı ve büyük başarılar elde edip, büyük bir hayran kitlesi oluşturdu.

Peki ya senin en sevdiğin Marvel karakteri hangisi?

Süper kahramanlar hayatımızın içine girmeyi başardı. Vans sevdiğimiz süper kahramanları giydiğimiz kıyafet ve ayakkabılarda kullanarak kişinin hem zevkli hem de eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor. Ama bunların seçimini yaparken hem içerik açısından zengin hem de kaliteli ürünler üreten markalar bulmak gerekiyor ve bu durumda az üretim yapan markalar nedeniyle bazen zorlaşabiliyor. Ülkemizde Marvel’ın karakteristik özelliklerine sahip ürünleri satan Vans, sana birçok değişik seçenek sunuyor. İstersen Vans’ın geçmişine biraz göz atalım.

İki kardeş olan Pau Van Doren ve Jim Van Doren, ortakları Gordon Lee ve Serge Delia ile birlikte 16 Mart 1966 da kendi bünyesinde ayakkabı üretip halka açık bir şekilde satış yapmaya başladılar. Yıllar boyunca üretimini bir depoda gerçekleştiren Vans, hep insanların ayakkabılarında farklı renkler farklı tarzlar görmek istediği için üretimine olan talebin artmasını sağladı. Waffle taban yapısı sayesinde yere güven içerisinde basmanı sağlayacak özellikleriyle dönemin kaykaycılarını, BMX kullanıcılarını ve daha çok agresif spor yapan çoğu insanı kendine çekmeyi başardı. Bir çok renk kombinasyonu ile modern ayakkabı, çanta ve t-shirt üreten Vans’ın, günümüz popülerlerinden olan ve yüksek hayran kitlesine sahip Marvel için özel ürettiği serisine bakmak ister misin ?


Captain America Logolu Unisex Vans

Vans-Captain America Ayakkabı

Captain America seveni ve hayranı isen bu ürün tam senlik. Renk kombinasyonlarıyla özgün bir tasarıma sahip olmasıyla topuk kısmındaki Captain America sembolü ve Vans “Off The Wall” sloganı ile dışarıda tarzına tarz katabilirsin.


Spiderman Desenli Unisex Vans

Vans-Spiderman Ayakkabı

Tarz, şık ve popüler. Sevdiğin her şey bir arada! Spiderman’in adrenalin dolu serüvenlerini izleyip, ona hayransan başka bir model aramana gerek yok.


Süper Kadın Kahramanlar İçeren Sırt Çantası

Vans-Süper Kadın Kahraman Sırt Çantası

She-Hulk, Medusa ve Spider Woman gibi kadın süper kahramanlardan oluşan bu çanta, Marvel evreninin çok bilinmeyen taraflarına ışık tutup nostaljik bir hava içerisinde seni bir adım öne taşıyacak.


Spiderman Baskılı Terlik

Vans-Spiderman Desenli Terlik

Sıcak yaz günlerinde sıcaktan bunalıp rahat rahat terliklerinle gezerken, sevdiğin süper kahraman ile beraber dolaşıp tarzını oluşturarak rahat ve güvenle gez.

Captain America Logolu Şapka

Vans-Captain America Logolu Şapka

Sıcak soğuk fark etmez, Captain America’nın kalkanı yanındayken istediğin yere güvenle git.


Süper Kahraman Desenli Gömlek

Vans-Süper Kahraman Desenli Gömlek

Iron Man, Spiderman ve Thor gibi Marvel evrenin süper kahramanlarının görsellerini bünyesinde barından bu gömlek, Marvel Avengers takımının hayranları ve destekleyenleri için biçilmiş kaftan.


Black Panther Baskılı Ceket

 Marvel Black Panther Ceket
Vans-Marvel Black Panther Ceket

Rengi ile Black Panther’le uyum içinde olduğunu gösteren bu ceket, Black Panther karakteriyle özümlenmiş. Onun hırçınlığı ve asiliği sende de varsa sevdiğin karakterin ceketini giymek ayrı bir tarz yaratacaktır.

Eğer bu ürünler hoşuna gittiyse ve daha detaylı bilgi alıp daha fazla ürün görmek istiyorsan, sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz  🙂

Bu yazımızda sana Marvel serüveninin tarihçesi ve Vans’ın tarihçesinden bahsedip, ikisinin harmanlanmış ürünlerinden oluşan bilgiler aktarmaya çalıştık. Köklü geçmişlere sahip olan bu iki şirkete bakıldığında apayrı sektörlerde gözükseler de gördüğümüz gibi aslında iç içedir. Bu da, biz kullanıcılar için eşsiz deneyimler sağlıyor.

You May Also Like