Tekrardan merhaba! Bugün seninle her yerde görmeye başladığımız ve tarzına hayran olduğumuz o ayakkabı hakkında konuşmak istiyoruz: Vans Old Skool! Popülaritesi yıldan yıla artan, her yerde gördüğümüz Old Skool ve Vans’ın hikayesini anlatıyoruz! Hazırsan başlayalım!

Nasıl, nerede?

Yıllar yıllar önce, 1966 yılında Paul Van Doren ve Jim Van Doren kardeşler, ortakları Gordon Lee ve Serge Delia ile birlikte Kaliforniya’da kendi bünyelerinde ayakkabı üretip satmaya başladılar.

İlk günlerinin sabahında 12 müşteri ayakkabı satın aldı. Bu ayakkabılar o gün yapıldı ve öğleden sonraya teslim edildi.

The House of Vans’ın isim hikayesi, 70’li yıllardan geliyor. Benzersiz desenleri ve düz taban seven kaykaycılar tarafından Anaheim bölgesinde vitrinlerde gösterilmeye başlandı.

İyi ki doğdun Old Skool!

Vans #36 olarak bilinen Old Skool modeli, ilk olarak 1977 yılında tasarlandı. Vans’ın dayanıklılığı arttırmak için deri paneller kullandığı ilk kaykay ayakkabısı olarak piyasaya sürüldü.

Paul Van Doren, rastgele çizdiği şekiller ile Vans Old Skool’un ikonikleşmiş çizgilerini belirlemiş oldu. Bu çizgilere “Jazz Stripe” dendi ve Vans’ın imza simgesi oldu.

70’li yılların sonlarına uzanan yolculuğunda, Vans Kaliforniya’da 70 mağaza başarısına ulaştı.

Rakipsiz, sade, şık!

Günlük yaşamın sadeliğini yakalayan Vans Old Skool, sokak modasının öncülerinden biri değil de ne? Jean, etek, elbise, hatta kumaş pantolonlarla bile kombinlenebilen yalın tasarımı sayesinde Vans Old Skool çabasız şıklığı gözler önüne seriyor.

Denge önce ayaklardan başlar!

Vans imzasını taşıyan Orjinal Waffle kauçuk dış taban ile tanış! Çekiş gücünü arttıran kauçuk yapısı sayesinde yer çekimine meydan okursun. Her hareketine yüksek uyum sağlar.

Dayanıklı mı?

Kaykaycıların tercih sebeplerinden biri, Vans’ın ömürlük olması. İstediğin zeminde, istediğin koşulda yanında olması için tasarlanan Old Skool serisi kauçuk dış tabanı ile darbelere karşı koruma sağlar.

Süet, bez, lastik!

Vans’ın bez sayası yani dış yüzeyi, nefes alabilen özelliği sayesinde tercih edilme sebeplerinden biri. Gün boyu ayaklarını serin ve kuru tutmasının yanı sıra, çorap giyilmiş hissi verir ve daha rahat olmanı sağlar.

Sınırsız konfor!

Yastıklı yakası sayesinde bileklerini narince kavrar ve daha rahat hareket etme imkanı sunar.

İçi dışı bir!

Dışı bez, içi tekstil! Tekstil iç yüzeyi ile içten de hava alımını destekler ve daha sağlıklı ayaklara kavuşmanı sağlar.

Topuklu ayakkabılardan Old Skool’a geçiş 101

Old Skool modelinin hepimizin dolaplarının vazgeçilmezi olduğunu biliyoruz. Sokaklardaki yerini 60’lı yıllardan beri koruyan Vans, adından kırmızı halılarda da söz ettirdi.

Kristen Stewart, Marios Schwab imzalı elbisesini Vans Slip-On Classic ayakkabısı ile kombinledi. Kimilerinin çok beğendiği, kimilerinin çok eleştirdiği bu kombini ile aslında hepimiz gördük ki, Vans’ın her zaman zamansız ve iz bırakıcı etkisi var.

Julia Roberts da kendini Vans ile ifade edenlerden! İkonik çizgileri ile göz kamaştırmıyor da ne?

Eğer hala Vans Old Skool’un yoksa, hemen bir SneaksCloud’a koş ve kendine bir tane edin! Ya da koşma, biz senin için buradayız.

You May Also Like