Hayal et, arkadaşlarınla sokakta basketbol oynuyorsun. Mükemmel bir smaç basma fırsatı yakaladın, bu smaça mükemmel bir sıçrama ile eşlik ettin. Ve sayı! Mükemmel sıçramanın yere mükemmel acı dolu bir inişi mi olsun isterdin, yoksa hızlı tepki veren, dönüşlerinde ve zıplamalarında performansını maksimize edecek bir ayakkabın olmasını mı? Cevabını biliyoruz, bu yüzden seni yeni sezon basketbol ayakkabısı ile tanıştırmak istiyoruz.

 

Her şey ayağı ve sporu tanımak ile başlar!

Öncelikle şuna değinelim, hepimiz biliyoruz ki basketbol çok efor sarfedilen bir spor dalı. Sahada sürekli aktif olman gerekiyor. Hem dayanıklı, hem uyumlu, hem de performansını maksimize edecek bir ayakkabı tercih etmen, seni ve takımını birinciliğe taşıyacak yüksek etkenlerden biri. Bunun için de öncelikle, kendi ayak yapını iyi tanımalı ve rahatlığından ödün verdirmeyecek ayakkabılar seçmelisin.

Peki, nasıl ayakkabı tercih etmeli?

  • Basketbol ayakkabın kesinlikle esnek olmalı,çünkü en büyük beklentimiz ayağınla mükemmel bir uyum sağlaması. İster dribbling yap, ister jump shot; tüm hareketlerinde ayağını kavramalı ve sana uyum sağlamalı.
  • Belki de en önemli etken, ürün alınmadan önce iyi bir araştırma yapılmalı. Ürün teknolojileri hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta büyük fayda görüyoruz.
  • Ayakkabın kesinlikle dış etkenlere karşı dayanıklı olmalı! Zeminin sert yüzüne veya topun baskınlığı altında kalmamalı, darbelere karşı adeta kalkan açmalı.
  • Zemin çekişi yüksek bir ayakkabı tercih edilmeli. Çünkü tam pivot yaparken ayağının kaymasını istemezsin!
  • Tüm gün yüksek efor sergilerken, ayağının hava almayarak tüm gün terlemesini ve sağlıksız bir ortam oluşmasını istemeyiz. Bunun için ayakkabın kesinlikle nefes alabilen bir dış yüzeye sahip olmalı. Nefes alabilen sayalar, ayağın tüm gün serin ve kuru kalmasını sağlar.
  • Ayakkabın seni asla birinciliğe giden o sıçramanda yarı yolda bırakmamalı!
  • Daha rahat olmak için mutlaka yastıklamalı bir ayakkabı tercih etmelisin. Çünkü günün sonunda ayaklarına buz tutmak yerine zaferin tadını çıkarmayı hak ediyorsun!
  • Ayakkabın ne kadar hafif olursa, ayakkabı ile ayağının bütünleşmesi o kadar kolay olur. Çünkü hafif bir ayakkabı ile dilediğin kadar yükseğe sıçrayabilirsin.

Bir kaç ayakkabı önerisi duymak ister misin?

Nike Jordan Fly Lockdown Erkek Basketbol Ayakkabısı

 

Efsane Jordan’ın havada yürümesini yapabilmen için tasarlanan Nike Jordan Fly Lockdown ile rahatlığını ve performansını maksimize etmek ister misin? Ayak tarağında bulunan kapsüllü Air-Sola birimleri ile arttırılmış yastıklaması sayesinde maksimum konfora ulaşacaksın.

Hafif, enjekte Phylon orta tabanı sayesinde hızlı tepki verirken ayağını destekler. Sert kauçuk dış tabanı, zemin tutuşunu arttırır ve kaymanı önler.

Ayakkabıya göz atmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsin.

Nike Lebron Soldier Xii Sfg Erkek Basketbol Ayakkabısı

 

Lebron ruhunu üzerinde taşı! Nike Lebron Soldier Xii Sfgi, nefes alabilen dış yüzeyi sayesinde ayaklarının gün boyu serin ve kuru kalmasını sağlar. Dinamik kayışları ayağınla mükemmel bir bütünlük sağlayarak daha güvenli ve daha dengeli adımlar atmanı sağlar.

 

Nike Zoom hava yastıklı köpük orta tabanı sayesinde turnike yaparken adımlarını daha rahat atacaksın! Bileğe tam oturan tasarımı sayesinde hareket özgürlüğü sağlar.

Ürüne göz atmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsin.

Nike Air Jordan Son of Mars Low Erkek Basketbol Ayakkabısı

basketbol ayakkabısı

 

Nike Air Jordan Sons Of Mars Low Erkek Basketbol Ayakkabı, nefes aldıran ikonik lazer kesim delikli yapısı sayesinde ayaklarının gün boyu serin ve kuru kalmasını sağlar. Air-Sole yastıklaması gün boyu en zorlu maçlarda bile konforunu maksimize eder. Süet ve deri sayası dayanıklılığını arttırır

nike air jordan son of mars low

Poliüretan orta tabanı, daha yumuşak adımlar atmanı sağlar. Kauçuk orta tabanı en zorlu sahalarda bile kaymanı önler ve zemin çekişi arttırır.

Ürüne göz atmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsin.

 

You May Also Like